اجاره ویلا در ماسال

جديترين خبرهاي دنياي املاك

ماسال قطب تولیدلبنیات گیلان/۵هزارخانوار درحوزه دامداری فعال هستند

https://masaltourism.com

ماسال-رئیس جهاد کشاورزی ماسال با اشاره به فعالیت بیش از پنج هزار خانوار این شهرستان در حوزه دامداری ، گفت: ماسال قطب تولید فرآورده های دامی به ویژه لبنیات استان گیلان محسوب می شود.

حسن همتی در گفتگو با  با اشاره به جایگاه خاص شهرستان ماسال در زمینه تولید محصولات کشاورزی و دامی در سطح استان گیلان، اظهار کرد: بیش از پنج هزار خانوار ماسالی در زمینه دامداری و تولید فرآورده های دامی فعال هستند.

وی با بیان اینکه ۱۲۷ هزار رأس دام سنگین و سبک در سطح شهرستان ماسال وجود دارد، افزود: از این تعداد ۳۵ هزار رأس دام سنگین و ۹۰هزار رأس دام سبک و دو هزار رأس سایر دام ها را تشکیل می دهند.

رئیس جهاد کشاورزی ماسال در ادامه به فعالیت هفت مرغداری صنعتی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ۹۲ گاوداری صنعتی و نیمه صنعتی نیز در ماسال فعال هستند.

وی بخش عمده فعالیت های کشاورزی مردم ماسال را در حوزه دامداری و پرورش دام و تولید فرآوده های دامی برشمرد و خاطرنشان کرد: ۵۰۵ واحد پرورش گوساله در این شهرستان فعال است که سه هزار تُن گوشت قرمز تولید می کند.

همتی با بیان اینکه هزار و ۵۰۰ تُن سالانه گوشت مرغ توسط مرغداری های این شهرستان تولید و به بازار عرضه می شود، تصریح کرد: سه میلیون و ۲۵۰ کیلوگرم شیر نیز در سطح شهرستان در سال تولید شده که برای تهیه لبنیات به کارخانجات فروخته می شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان ماسال به دلیل شرایط اقلیمی و جغرافیایی خود قطب تولید فرآورده های دامی استان گیلان محسوب می شود، یادآورشد: ۴.۵ درصد شیر و هفت درصد گوشت استان در این شهرستان تولید می شود.

رئیس جهاد کشاورزی ماسال محصولات لبنی تولید شده در سطح شهرستان اعم از شیر، دوغ، ماست و پنیر محلی به شهرهای خلخال، شفت، صومعه سرا، فومن، رشت ارسال می شود.

وی با بیان اینکه شهرستان ماسال از نظر دامی در جایگاه سوم استان گیلان قرار دارد، گفت: ۳۰۰ تُن پنیر و هزار و ۵۰۰ تُن پشم گوسفند نیز در طول سال در این شهرستان تولید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *