تغذیه خوب در طول سفر

تغذیه خوب در طول سفر

 

 

 

مجله گردشگری :

 

 

تغذیه خوب در طول سفر
 

تغذیه خوب در هواپیما

اسیر بودن در هواپیما با مسافران زیاد و زمان طولانی سفر (مخصوصا سفرهای بین المللی) نباید شما را مجبور به خوردن غذاهای گوشتی و نشاسته ای بکند. امنیت هواپیما اجازه ی بردن بعضی غذاها و مایعات به داخل هواپیما را به شما نمی دهد اما تنقلاتی مانند میوه و آجیل مشکلی ندارد. معمولا موادی مانند بطری آب، سالاد و ساندویچ های ساده که در فرودگاه فروخته می شود، مشکل ساز نیست. در پرواز از خوردن نوشابه پرهیز کنید، هیچ چیز مانند آب به بی آبی بدن شما کمک نخواهد کرد.

 

 

 

 

 

تغذیه خوب در جاده

نشستن ساعت های طولانی در ماشین و خوردن غذاهای فست فودی در هر توقف باعث از بین رفتن رژیم غذایی شما خواهد شد. سعی کنید با خوردن میان وعده های سالم مانند میوه، سبزیجات و ساندویچ های خانگی که سالم تر هستند خود را سیر کنید. بطری آب را هم فراموش نکنید.

زمان توقف، در رستوران و کافه های محلی که غذاهای سالمی سرو می کنند، غذا میل کنید تا هم با مردمان محلی  و هم با عطر و طعم اینطور غذاها آشنا شوید. رستوران هایی که دارای غذاهای گیاهی هستند، مکان های مناسب  تری برای غذاخوردن می باشند.
در سفرهای طولانی با ماشین با در دست داشتن نقشه ی مسیر، می توانید پارک ها و یا شهرهایی که در راه وجود دارند را پیدا کرده و برای رفع خستگی و کمی پیاده روی از آنها استفاده کنید.

 

 

 

 

 

تغذیه مناسب در هتل

هنگام انتخاب هتل به داشتن امکاناتی نظیر: استخر و مرکز تناسب اندام توجه کنید. همچنین اگر هتل دارای امکانات ورزشی نیست، خودتان این امکان را فراهم بیاورید. مثلا می توانید کارهای ساده ی ورزشی و یا پیاده روی را هر روز صبح در نزدیکی محل اقامت خود انجام دهید.
حتی با رزرو یک خانه به جای هتل و انجام دادن کارهای پخت و پز هم  می توانید پول بیشتری را ذخیره کنید و هم رژیم غذایی خود را حفظ کنید.

 

 

 

 

 

 

تغذیه خوب در دریا

معمولا در کشتی ها بسته به شرایط غذاهای سالم تر و سبک تری (قند، چربی کمتر) سرو می شود. علاوه بر آن در کشتی های امروزی تمامی امکانات رفاهی و تفریحی نظیر استخر، سالن های ورزشی و امکان برای پیاده روی وجود دارد.

 

 

 

 

 

تذکر:

خوردن سالاد به عنوان یک غذای سالم در متن بالا ذکر شد. اما در کشورهای توسعه نیافته که خطر انتقال بیماری از طریق آب و غذا بالا است. از خوردن سبزیجات و میوه به صورت خام جدا خودداری کنید. مواد پخته و آب آشامیدنی را نیز از مکان های معتبر خریداری کنید.

 

 

 

نوشته تغذیه خوب در طول سفر اولین بار در گردش مگ | مجله گردشگری | جاذبه های گردشگری| گردشگری پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *