بلغارستان سرزمین شن های طلایی

بلغارستان سرزمین شن های طلایی

 

 

مجله گردشگری :

 

 

 بلغارستان سرزمین شن های طلایی

بلغارستان ۱۱۰۹۹۴ کیلومتر مربع مساحت دارد و چهاردهمین کشور بزرگ در اروپاست.زبان رسمی این کشور بلغاری و واحد پول آن لوا با واحد جزء استونیکی است.
مهمترین صادرات بلغارستان اسانس گل رز است، پوشاک، کفش، آهن و فولاد، ماشین آلات و تجهیزات و سوخت نیز از دیگر صادرات بلغارستان می باشند.
عمده سواحل تفریحی کشور بلغارستان در اطراف شهر وارنا قرار دارد اما بطرگترین آن یعنی سانی بیچ در نزدیکی شهر بوگارس قرار گرفته است . سواحل متعددی در این کشور وجود دارد که سعی می کنم به بزرگترین و معروف ترین آنها اشاره کنم.

 

شهر ساحلی وارنا

وارنا سومین مرکز بزرگ صنعتی بلغارستان است و در صنعت کشتیرانی ، کشتی سازی و تعمیرات کشتی فعال است. شهرت بین المللی وارنا به عنوان یک تفریحگاه ساحلی دریایی می باشد.

در مجموع وارنا یک منطقه اروپایی با جاذبه های تفریحی توریستی خوب می باشد که با توجه به واقع شدن در اروپای شرقی نرخ ارزانی دارد.

حداکثر دمای هوا در مرداد ماه به ۳۱ درجه می رسد. هوا در وارنا در نیمه شهریور رو به سردی می گراید و بهترین زمان سفر به وارنا تیر و نیمه مرداد می باشد.

 

 

 

بالچیک

تفرجگاهی کوچک در شمال ساحل دریای سیاه که در قرن پنج قبل از میلاد واقع شده است.بالچیک به عنوان اقامتگاه ییلاقی ملکه ماریا ، ملکه فقید رومانی می باشد. عمارت آن ترکیبی است از سبک های شرقی و اروپایی با بوستان های جذاب که بیش از ۶۰۰ گونه گیاهان نادر و کمیاب در سراسر جهان می باشد.

 

کالیاکرا

دماغه ی زیبا و بدیع کالیاکرا که با خرابه های به جا مانده از قرون وسطی و آثار باستانی واقع در موزه می باشد.نمایش متنوع و بی نظیر رقص روی آتش با پاهای برهنه روی ذغال سرخ بسیار جذاب و دیدنی است.کالیاکرا در حد فاصل ۲۰ کیلومتری کشور رومانی واقع شده است که دماغه ی کالیاکرا شامل یک ساحل سنگی با ارتفاع ۲۰۰ متر در دریای سیاه به احترام دختری به همین نام به عنوان نماد مردم مسیحی این منطقه که در جریان حمله مسلمانان عثمانی که حاضر به تغییر دین خود نشدند و خود را از بالای این دماغه به دریا انداختند نامگذاری شده است.از بناهای مهم کالیاکرا می توانبه بناهای دختر چهل ساله و کلیسای سنت نیکولای نام برد.

در سال ۱۹۰۱ زلزله ای شدید باعث شد که اکثر بناهای این منطقه شامل کلیسا و حمام رومی بطور کامل تخریب شود.

 

 

 

 

 

 

پارک آبی جاذبه ها

پارک آبی جاذبه های بلغارستان زیباترین پارک آبی شرق اروپا و نخستین پارک آبی در بلغارستان طراحی شده به سبک منحصر به فرد موریس و مدیترانه ای می باشد.این پارک زیبا در بخش شمال غربی ساحل توریستی گلدن سندز در جاده اصلی از سمت ساحل توریستی Riveria  به سمت ساحل Albena واقع شده است.

 

جنگل سنگ کاری شده

یک پدیده منحصر به فرد طبیعی جنگل سنگ کاری شده می باشد که در ۱۸ کیلومتری غرب وارنا واقع شده است. مسافران و گردشگران بلغارستان فقط می توانند در تابستان از این جنگل دیدن نمایند.

این جنگل دارای پدیده های شگفت انگیز از بقایای ماقبل تاریخ و ستون های سنگی ۵ الی ۶ متری است که بینندگان را مات و مبهوت می کنند.

 

 

 

 

 

 

سواحل ماسه های طلایی (Golden Sands) :

در شمال وارنا سرزمین ماسه های طلایی که در واقع به مروارید سواحل دریای سیاه محسوب می شود. به لطف پوشش گیاهی بی نظیر و وجود ماسه های طلایی رنگ ، سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان است.
نوشته بلغارستان سرزمین شن های طلایی اولین بار در گردش مگ | مجله گردشگری | جاذبه های گردشگری| گردشگری پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *