اجاره ویلا در ماسال

جديترين خبرهاي دنياي املاك

ماسال کجاست؟ با دریا چقدر فاصله دارد؟

 

تکه‌ای از بهشت خدا در ایران قرار گرفته که به نگین همیشه سبز گیلان معروف است. ماسال، منطقه کوهپایه‌ای است که دشت‌های سرسبز و مراتع وسیع بسیاری دارد. طبیعت بکر آن، بوی هیزم، گله‌های اسب، چشمه‌سارها و غذاهای محلی همه به نوعی از جاذبه‌های ماسال به شمار می‌آیند. شهرستان ماسال از دو بخش شاندرمن و ماسال تشکیل شده است. رودخانه خالکایی از رودهای استان گیلان، از دامنه‌های کوه‌های شاه معلم در شمال‌غربی ماسوله و تالش سرچشمه می‌گیرد و از داخل شهر ماسال می‌گذرد و به تالاب انزلی می‌ریزد. مرغک رود، معروف به رود شاندرمن، از حوضه دریای خزر در شهر شاندرمن از توابع ماسال قرار دارد که به تالاب بندر انزلی ختم می‌شود. نام قدیم ماسال رود‌کنار بوده است. این دو رود سرسبزی و زیبایی ماسال را چند برابر کرده‌اند.

 

https://masaltourism.com

طبیعت بکر ماسال مسافران زیادی را به این نقطه می‌کشاند

 

ماسال تا تهران ۳۷۲ کیلومتر فاصله دارد. همچنین فاصله ماسال تا دریای خزر ۳۵ کیلومتر است. شهر ماسال در ۵۲ کیلومتری غرب استان گیلان قرار گرفته است و از شمال در ۲۷ کیلومتری رضوان‌شهر، از شمال شرق در ۵۷ کیلومتری بندر‌انزلی (از مسیر جاده انزلی – رضوان‌شهر)، از شرق در ۳۰ کیلومتری فومن و در ۲۵ کیلومتری صومعه‌سرا و از غرب و جنوب در ۹۸ کیلومتری با شهرستان خلخال اردبیل همسایه است.

 

چه فصلی به ماسال سفر کنیم؟

 

بهترین زمان سفر به ماسال معمولا از اواسط اردیبهشت تا پایان تابستان است. آب و هوای ماسال در نیمه دوم سال اکثرا بارانی است که زیبایی کم نظیری در فصل پاییز به ماسال می‌بخشد اما مردم در این فصل کمتر به آن‌جا سفر می‌کنند. کلبه‌های جنگلی منطقه ماسال با امکانات کامل خود، در هر فصلی پذیرای مسافران هستند.

 

https://masaltourism.com

ماسال در پاییز زیبایی خاص خود را دارد

 

بام سبز ماسال

 

از بی‌نظیرترین جاذبه‌های گردشگری این منطقه، میتوان به بام سبز ماسال اشاره کرد که در یک کیلومتری غرب ماسال قرار گرفته و چشم انداز زیبای این شهر است. جلگه شهر ماسال، صومعه‌سرا و انزلی از این بام دیده می‌شود.

 

https://masaltourism.com

 

غار آویشو

 

غار آویشو بزرگ‌ترین غار ماسال با بیش از ۷۵ میلیون سال قدمت در ۴۰ کیلومتری جنوب غرب شهر شاندرمن و ۵۰ کیلومتری شمال‌ غرب رشت قرار گرفته است. این غار دو کیلومتر درازا دارد و قندیل‌های فراوان و آبشارهای زیبای آن مورد توجه گردشگران است.

 

اولسبلنگاه

 

در ۲۵ کیلومتری جنوب ماسال در جاده گیلوان، روستای اولسبلنگاه واقع شده که مملو از اسب است و یک محیط آموزشی برای اسب سواران است. غروب و هوای مه‌آلود اولسبلنگاه حس هیجان انگیزی است که شما را به خود می‌کشاند.

 

https://masaltourism.com

ییلاق مه آلود و زیبای اولسبلنگاه

 

اسب ریسه ماسال

 

منطقه کوهستانی اسب ریسه در ۲۰ کیلومتری جنوب غرب ماسال دارای صخره‌های عظیم و تراشیده است که مورد توجه کوهنوردان و صخره نوردان است. رودخانه خروشان واقع در این منطقه برای تجربه کایاک سواری مناسب است. باغ پرندگان کیلومتر ۱۸ جاده ییلاقات، بعد از متل ییلاقی رامینه در روستای ماسوله خانی نیز از جاذبه‌های منطقه اسب ریسه است.

 

ماسال سوغاتی چه بخریم؟

 

برنج، پنیر، کره، عسل طبیعی و مرکبات از محصولات این منطقه هست که می‌توان به‌عنوان سوغات نام برد. بازارهای محلی – هفتگی ماسال که اصولا در روز‌های پنج‌شنبه و شنبه دایر است یکی از جذاب‌ترین مکان‌ها برای خرید محصولات محلی و بومی است.

 

مسیر رفتن به ماسال

 

برای رفتن به ماسال وارد جاده تهران – رشت شوید تا به استان گیلان برسید. پس از گذشتن از شهرهای فومن و صومعه سرا به ماسال می‌رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *