اجاره ویلا در ماسال

جديترين خبرهاي دنياي املاك

ماسال، بهشت گیلان ،لاس وگاس ایران

ماسال، بهشت گیلان ،لاس وگاس ایران

https://masaltourism.com

شهرستان ماسال از شهرستان‌های استان گیلان در شمال ایران است. ماسال در گیلان همچون بهشت گم شده ای است که دیدن و تماشایش حتی برای کسانی که سالیان متمادی در آن زندگی کرده اند تازه و تماشایی است.این شهرستان دارای جاذبه های توریستی و مناظر زیبا و دلپذیر از قبیل جنگل های سر به فلک کشیده، درختان تنومند، آبشارهای طبیعی، حیات وحش و مراتع سرسبز است

زبان مردم ماسال، تالشی بازمانده زبان باستانی ایران است. شغل بیشتر مردم، دامداری و کشاورزی است.صدهاییلاق  و مرتع در شهرستان ماسال با چشم اندازهای بی نظیر طبیعی، خانه های ساخته شده از تنه درختان و یا تخته پوش، گله های گوسفندان،گاوها و اسب های ایلخی، گلها وگیاهان کوهستانی، پرندگان و حیوانات وحشی همچون خرس، پلنگ، گرگ، مرال،شوکا،گربه وحشی و … در مراتع و جنگلهای ماسال وجود دارند. این شهرستان که در قدیم جزئی ازمنطقه وسیع تالش بود درسال 1376 مستقل وبه شهرستان تبدیل شد که شامل دو بخش مرکزی وشاندرمن است.یکی از نکات مهم شهر شاندرمن داشتن پهناورترین روستای استان گیلان است که سیاهمرد نام دارد.

آب و هوای ماسال

زیباترین فضای طبیعی ییلاق ماسال “اولسبلنگا”است که دارای آب وهوای معتدل است.در فصل گرما دمای آن زیر 8درجه است. این منطقه به دلیل کوهستانی بودن دارای زمستانهای گرم ورطوبت بیشتر از 75درصد می باشد.

مناطق باستانی وتاریخی

این شهرستان دارای مناطق باستانی و تاریخی بسیاری است که می توان به قلعه کول، شهرگاه، گورستان دوره اشکانیان در اسبه ریسه،دره خون، منطقه باستانی خندیله پشت، منطقه ییلاقی درآ،النزه، ساختمان قدیمی خاندان رحیمی در بیتم شاندرمن و … اشاره کرد.

مناطق دیدنی ماسال

بام سبز، اسبه ریسه و دهکده ییلاقی اولسبلنگاه،آبشارهای بلند، غارها، قله شاه معلم و پارک ساحلی وطبیعت زیبای آن بخشی از مناطق دیدنی ماسال به شمار می روند.

دهکده ییلاقی اولسبلنگاه

دهکده ییلاقی “اولسبلنگاه” از ییلاقات میان کوهی و پر جمعیت و دارای ساختمان های مسکونی زیاد با اسکلت چوبی است که اغلب ساکنان آن از شهروندان ماسال هستند که برای استراحت و گذراندن فصل گرما در آنجا زندگی می کنند. این ییلاق در مسیر راه ییلاق به خلخال واقع شده و دو تالار مهمان پذیر دارد که در تمام فصول سال آماده سرویس دهی به گردشگران است.

شهر آبشارهای بلند

ماسال آبشارهای زیادی دارد که می توانید آنها را در گوشه و کنار شهر ببینید. برخی از آنها عبارتند از: آبشار ویوز در مجاورت منطقه ییلاقی النزه در شاندرمن، آبشارخون با ارتفاع بیش از 15 متر، آبشار تولی نساء و آبشار رامینه با ارتفاع 10 متر رامی توان نام برد.

آویشو بزرگترین غار ماسال

یکی از مناطق دیدنی شهرستان ماسال غارهای آن است. در این شهرستان حدود 17 غار شناسایی شده اند که بزرگترین و مهمترین آن غار آویشو است.

برای دیدن غار آویشو باید راهی شهرستان ماسال در 50 کیلومتری شمال غرب رشت یا به عبارتی در 20 کیلومتری غرب فومن و صومعه سرا شوید و در 40 کیلومتری جنوب غربی شهر شاندرمن، سراغ منطقه آویشو را بگیرید. از غارهای دیگری چون غار باستانی خندیله پشت، غار چسلی و غار کلچال نیز می توان در این شهرستان بازدید کرد.

دیواره سنگی اسبه ریسه ماسال، صخره بلند سنگ نوردی کشور

دیواره سنگی “اسبه ریسه” ماسال دارای یکی از صخره های بلند سنگ نوردی کشور است که اقداماتی برای آماده سازی این دیواره سنگی با هدف استفاده سنگ نوردی در دست اجرا است وبه زودی سنگ نوردان می توانند از این مکان استفاده کنند. همچنین وجود رودخانه خروشان در دامنه این صخره امکان کایاک سواری در آب های خروشان را به گردشگران می دهد.

ارتفاعات آلاله پشته

با توجه به اینکه شهید میرزا کوچک خان جنگلی در ارتفاعات آلاله پشته ماسال به شهادت رسیده است، سالانه هزاران نفر از مردم و دوستداران میرزا از آن محل بازدید می کنند.

قله شاه معلم

این قله با ارتفاع بیش از ۳۱۵۰ متر از نقاط دیدنی ماسال است.

پارک ساحلی ماسال

این پارک در کنار رودخانه خالکایی قرار دارد و مکانی تفریحی است و دارای جاذبه های دیدنی فراوانیمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *