سفر به اروپا و ۱۰ نکته که باید به خاطر بسپارید
مجله گردشگری:

۱٫ با شرکت credit card (کارت اعتباری) خود تماس بگیرید

 اگر قبل از سفر با شرکت کارت اعتباری خود تماس نگیرید، فرصت مناسبی است که تیم های امنیتی خود را هنگامی که کارت خود را به طور ناگهانی در ایتالیا استفاده می کنید، پرچم های قرمز نشان دهند (برایتان مزاحمت ایجاد کنند). جلو بروید.بگذارید آنها بدانند که مسافرت می کنید، تا هیچ مشکلی برای پرداخت برای بلیط قطار و اتاق های هتل یا خرید های خود در طول سفرتان نداشته باشید.

۲٫ سفر با راه آهن می تواند پولتان را ذخیره کند

راه آهن یک گزینه مناسب برای سفر به مکان های مختلف است. بدون اینکه پول زیادی خرج کنید. علاوه بر این، اگر پیش از این تجربه ی سفر با قطار را ندارید، یک ماجراجویی بینظیر برایتان خواهد بود. و اگر قصد خرید بلیط قطار دارید، بدانید که به صورت آنلاین باز هم برایتان ارزان تر خواهد بود. هم اینکه آن را می توانید به راحتی در آدرس خود دریافت کنید که بسیار بهتر از آن است که بخواهید آن را در طول سفر تهیه کنید.

۳٫ پیش از سفر رزرو هتل را انجام دهید

مطمئنا برای تهیه ی بلیط قطار به مشکل بر نمی خورید، اما رزرو هتل پیش از آغاز سفر مخصوصا در فصل سفر، روش عاقلانه ای است تا سفر شما همانطور که می خواهید پیش برود و اینکه مجبور نشوید به جای هتل کنار رودخانه به یک هتل عجیب و غریب در جایگاه پنجاه و یکم لیستتان بروید. به علاوه رزرو کردن پیش از سفر برایتان هزینه کمتری هم خواهد داشت.

۴٫ بیش از حد برنامه ریزی نکنید

تمایل شما برای انجام دادن و دیدن همه چیز را درک می کنم، اما چه کسی می خواهد بیشتر وقت سفر خود را در مسیر باشد؟اگر زیادی برای روزهایتان برنامه ریزی کنید این امکان وجودد دارد که کمتر از آنچه می خواهید را انجام بدهید چون خودتان را خسته خواهید کرد.اطمینان حاصل کنید که زمان کافی برای خواب و استراحت بین فعالیت هایتان داشته باشید. در اینصورت نه تنها بدنتان سپاسگذارتان خواهد بود، بلکه خواهید دید تجربه های زیادی را انجام داده اید.

۵٫ از سایت ها و فعالیت های کلیشه ای اجتناب نکنید

سایت های کلیشه ای محکم و درست عمل می کنند و تجارب مهم خودشان را به شما پیشنهاد خواهند کرد. زیرا شما به پاریس سفر نمی کنید و از کنار ایفل تنها به این دلیل که همه این کار را انجام میدهند یا به این دلیل که شبیه توریست ها باشید انجام نمی دهید.

۶٫ فقط به تماشای مناطق معروف نروید

این گفته به این معنی است که تمام وقت خود را برای دیدن مناطقی که معروف هستند نگذارید. آنها را ببینید اما وقتی را هم برای دیدن و گشتن در مناطقی که ناشناخته هستند، تنظیم کنید. در این صورت نگاهی بهتر و دقیق تر به فرهنگ کشوری که به آن سفر کرده اید خواهید داشت. و احتمالا شانس بیشتری خواهید داشت تا داستان هایی که دیگران نمیدانند را راجع به آن محل و تجربه ی خودتان به آنها بگویید. کتاب های مسافرتی و مطالب آنلاین می توانند ایده هایی برای تجربه کردن چنین مناطقی به شما بدهند.

۷٫ چمدان خود را سنگین نکنید

تعداد زیادی از هتل ها در اروپا آسانسور ندارند. بنابراین شما باید طوری چمدان خود را بار بزنید که مطمئن باشید می توانید آن را از پله ها بالا ببرید. این قضیه برای سفر با قطار دو برابر سخت تر می شود. در هر کشور جدید فوق العاده ای که قصد سفر دارید، شما مجبور به حرکت و جا به جایی هستید پس تنها آنچه را نیاز دارید بردارید تا در صورت لزوم بتوانید بدون هیچ زحمتی حرکت کنید. همچنین آداپتور پلاگین برق خود را فراموش نکنید!

۸٫ خودتان را برای خرج کردن بیشتر از بودجه آماده کنید.

حتی هوشیار ترین آدم ها در تنظیم بودجه هم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. تمام سناریو های مختلف که ممکن است به هزینه های شما اضافه کند را در نظر بگیرید و یک برنامه ریزی مناسب برای بودجه خود داشته باشید و احتمال اینکه با کمبود بودجه مواجه شوید را درک کنید!

۹٫ از تلفن همراه خود عاقلانه استفاده کنید

برخی از برنامه ها در تلفن همراه سفر را برایتان آسان تر خواهد کرد و شما را از پرداخت هزینه های اضافی بی نیاز میکنند. علاوه بر این مطمئن شوید که وقتی از منطقه تحت پوشش اپراتور خود خارج می شوید، رومینگ خطتان را فعال کرده اید تا هزینه ی اضافی نپردازید.

۱۰٫ شرایط ویزا را بررسی کنید

گاهی برای سفر های کوتاه نیاز به ویزا نخواهید داشت با این حال قبل از اینکه با مشکل روبرو شوید به خصوص اگر قصد یک سفر طولانی دارید شرایط ویزا را بررسی کنید. شما می توانید به راحتی چنین اطلاعاتی را آنلاین پیدا کنید.

قبل از هرگونه سفر به خارج از کشور ما باید این چک لیست را بررسی کنیم.

سفر خوبی داشته باشید.
نوشته سفر به اروپا و ۱۰ نکته که باید به خاطر بسپارید اولین بار در گردش مگ | مجله گردشگری | جاذبه های گردشگری| گردشگری پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *