آنچه قبل از رفتن به سفر تابستانی باید بدانید

 
آنچه قبل از رفتن به سفر تابستانی باید بدانید
 
 
مجله گردشگری :
 
//////////
آنچه قبل از رفتن به سفر تابستانی باید بدانید
///////////
۱٫ خودرو خود را آماده کنید
یکی از تجربیات تلخ سفر، که یک فاجعه نیز محسوب می شود و تا سالیان سال در ذهن شما خواهد ماند،خراب شدن خودرو در سفر است. سه مورد مهمی که قبل از سفر،باید چک کنید، باتری، لاستیک و مایعات خودرو است.قبل از آماده شدن خود برای سفر،باید خودرو را به خوبی آماده کنید و از سالم بودن آن کاملا اطمینان حاصل کنید.
//////////
   //////////////
//////////
۲٫ اطلاع از قوانین ایمنی عبور و مرور
قوانین مربوط به عبور و مرور از منطقه ای به منطقه ی دیگر شاید متفاوت باشد.مثلا در یکجا، هنگام دوچرخه سواری استفاده از کلاه ایمنی اجباری نیست اما در جای دیگر کاملا اجباریست. اما سایر قوانین مربوط به رانندگی مانند: استفاده از کمربند ایمنی، قرار گرفتن کودک در صندلی پست، سالم بودن چراغها و … در تمامی نقاط یکسان است.
///////////

///////////
۳٫ دانستن قوانین فرودگاه
برای سفر، تنها جاده ها مورد استفاده قرار نمیگیرند، بلکه فرودگاهها نیز شلوغ هستند. بسیاری از مسافران برای راحتتر و سریعتر سفر کردن از هواپیما استفاده می کنند اما آیا قوانین مربوط به فرودگاه و حمل وسایل را می دانید؟
قوانین حمل مایعات در سفرهای هوایی
مایعات،ژل ها و کرم ها همیشه مورد بازرسی کامل قرار می گیرند و محدودیت حمل آن به ۱۰۰ میلی لیتر و یا کمتر است.این اقلام را در کیسه های کوچک و جداگانه قرار دهید.معافیت شامل دارو و غذای کودکان و نوزادان است.
 
////////////

////////////
۴٫ قوانین مربوط به کودکان را بدانید
کودکان ۱۲ سال و زیر آن،باید کفش، کت و کلاه خود را برای بازرسی تحویل دهند.
کودکان از والدین و یا سرپرست خود جدا نخواهند شد.
نوزادان و کودکان را هنگام بازرسی باید از حمل کننده ی خود خارج کنید و در بغل بگیرید.
////////
 
//////////
نوشته آنچه قبل از رفتن به سفر تابستانی باید بدانید اولین بار در گردش مگ | مجله گردشگری | جاذبه های گردشگری| گردشگری پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *